Veee Finaller…

Ege’de normalin üzerinde bir sessizlik hakim lakin bu sessizliğin aksi nispette bir hareketlilik sürüyor. Kalemlerin kağıtların üstünde kayarken çıkarttığı cızırtı dışında arada gelen oflama sesleri birilerinin varlığının kanıtı sanki. Bomboş bölüm koridorlarında hayatın tek kanıtı bu sesler…

Normal ders işlendiği dönemlerde dahi ancak bir kaç kişinin bulunduğu koridorlar şimdi bomboş… Sınıflarsa hiç olmadığı kadar dolu. Bunun yek sebebi de dönem sonu imtihanlarının başlaması. Kağıtların üzerine yoğunlaşmış bir kaç yüz göz sürekli kağıdı soldan sağa arşınlıyor. Bir yandan da çalışan beyinlerin sesi duyulacak kadar yoğun.

İmtihan bitti duyurusu yapılır yapılmaz bir anda sınıflar boşalıyor ve bu sefer koridorlar dolup taşıyor. Bağırmalar içinde bir grup talebe binanın dışına çıkıyor. Temiz havanın huzuru yerine Bornovanın soğuğu kamçılıyor sınıfta sıkıntıdan sıcak basanları.

Şimdi sırada iki gün sonraki imtihan için hazırlanma dönemi var. Neyse ki imtihan iki gün sonra da son gece çalışmadık diyebilecek kadar iyi durumdalar.

Biterken: Haluk Levent – Uçak Yaparım…

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: