Sıkıştırılmış Hayat

Son zamanlarda patlama seviyesine kadar geldi hayatın beni sıkıştırması. Bir anda o kadar yoğunlaştı ki ne olduğumu, kim olduğumu unuttum. Yapmayı planladığım işleri zorunlu olanlar yüzünden erteler oldum. O kadar sıkıldım ki bu yoğunluktan patlamaya hazır bomba oldum.

Hadi havacılığı seviyorum ehavk’ a bilerek ve isteyerek kaydoldum. Her haftasonu haftaiçlerinden daha erken kalkmaktan, bütün günümü güneşin altında koşarak geçirmekten, yeri geldiğinde övgü yeri geldiğinde yergi duymaktan usanmadım ama. Bunları yaparken yanında dersler yetiştirmekten, ödevlere kafa patlatmaktan, sosyal hayatı ayakta tutmaya çaışmaktan, görev uçuşlarına katılmaya çalışmaktan yoruldum.

Sonuç olarak ne oldu? Bir anda bütün sistem çöktü bu haftasonu ilk uçuşumuz var ancak eğer yarın ve cuma günkü yer eğitimlerinde kendime çeki düzen veremezsem haftasonu herkes uçarken ben aşağıda yer çalışması yapıyor olacağım.

Aynı anda 3 programlama ödevi aldık ve bunlardan ikisini yalapşap, yarım yamalak tamamlayıp az önce gönderdim çünkü sabaha yetişmesi gereken ödevlerdi ve haftasonumu ehavk aldığından ve biraz da dersleri saldığımdan yapamadan kaldım.

3 haftadır görev uçuşlarına katılamadım çünkü yetişmei gerekn ödevlerim, sabah erken kalkılıp yetişilmesi gereken yer eğitimlerim vardı ve ben erken yatmak zorundaydım.

Şimdi sırada vize haftam var ilk vizemiz olan Tarih geçti gitti. İdare de ederdi her zamanki gibi 70 alırım. Ama ya diğer vizeler lisede olduğu gibi baharda salınan dersler o zamanlar olduğu gibi ilk dönem notlarıyla toparlanamaycak çünkü ilk dönem ve ikinci dönem ayrı ayrı dersler işlenmekte. Bahar dönemini kim toplayacak? ehavk kampında çalışılan Fizik-II vizemi kurtarmaya yetecek mi?

Ve son olarak ben bu tempoya ayak uydurabilecek miyim yoksa bu ziplenmiş dönemde bozuk arşiv sonu mu olacağım? O kadar yorgun ve yoğunum ki arkadaşlarım beni göremedikleri için isyandalar. Ben de onları özlüyorum ama bir süre dah aelimden gelen bir şey yok vizelerden sonra tekrar onlara ve kendi işlerime dönmeyi ümit ediyorum. Daha tasarlanması gereken iki site, okunması gereken bir kitap, uçulması gerekn bir tatbikat var.

Vücudum 2-3 hafta daha dayandığı takdirde dinlenme isteğine kavuşacak ancak sorun dayanabilecek mi? Bu belirsizlik beni bitirecek mi yoksa? Bunları zaman gösterecek…

Şimdilik iyi geceler artık bu yorgun vücudu bir nebze dinlendirme zamanı…

Biterken : Teoman – Dursun Dünya

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: