Sana vurana…

Son günlerde Çelik’in kasedine takmış durumdayım hemen hemen sürekli bu kasedi dinliyorum. Afedersin şarkısı özellikle en beğendiğim şarkı olma özelliğine sahip. Bir şarkıda genel olarak sözlere dikkat ettiğimden. Bu şarkıda da beni doğal olarak sözler etkiledi.

‘Haykırırım “İsteyenin bir yüzü kara vermeyenin nur olsun” böyledir bizde. ‘ diyor şarkıda. Sanki aşkın gözü kördür der gibi, ya da sana tokat atana diğer yanağını çevir der gibi. O kadar anlamsız görünürken aslında o kadar büyük anlamlar taşıyor ki. Tabi ki anlayana, ya da bir şeylerden anlam çıkarmaya çalışana.

İnsan çok sevdiği birinin kusurlarını göremez, her kusuruna bir kulp takar. Hüsn-ü talil yapar ya aynen öyle işte. Beni istemesen de sen benim için hala ne güzelsin der gibi. İstediklerimi yapmasan da ben senin kölen olurum der gibi.

İsteyen o kadar çok anlam çıkarabilir ki. Son günlerde yeniden her şey bana eskiyi hatırlatmaya başladı. Unuttum derken hortlayan anılar şarkılarla desteklenerek üzerime üzerime geliyor sanki.

Müzik dinlemesem hayatın kendisi belli bir ritmde akıyor zaten, mümkün değil müziksiz yaşamak. Her gün okula gidip gelirken kulandığım metronun raylardaki tıkırtısı bile ritmik, melodik bir yapıda.

Yine saçmalamaya başladım. Yazarken ipin ucunu kaçırıyorum nedense ama böyle rahatlıyorum. Hem de çok rahatlıyorum. Çelik’e geri dönersek bence eski albümlerini bulup dinlemek lazım. Şiddetle tavsiye edebileceğim şarkıcılardan kendisi. Özellikle eski şarkıları eğlenceli,anlmalı ve daha fazlası….

Biterken: Aslı – Tüm Şehir Ağladı

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: