İlk Görüşte Başladı…

Bugüne kadar buna inanmazdım. Bir insanın diğerini sevmesi için belli bir zaman belli bir tanışma faslı olması gerektiğini düşünürdüm. Dün gece anladım ki tamamen yanılıyormuşum.

Her boş cumartesi gününde olduğu gibi ki aslında ehavk çalışmaları sayesinde böyle bir cumartesi bulmak mucizedir benim için her neyse her boş cumartesi günü yaptığım gibi bilgisyar başında kod yazarak zaman geçiriyordum. Saat 19.00 civarında abim hadi gidiyoruz diye seslendiğinde bile aslında kalkmaya hiç niyetim yoktu ama biraz hava almanın iyi geleceğini bildiğim için nereye gideceğimiz sordum. Arkadaşının doğum günü varmış aklımdan gitmekten vazgeçmek geçerken nedendir bilinmez bu teklifi kabul ettim. O kadar tanımadığım insanın arasına girmek istemiyordum ama hava almam gerçekten iyi olurdu. İyi ki evden çıkmışım.

Her neyse sıkı bir trafikten sonra 10 dakikalık bir gecikmeyle mekana vardık masa hazırdı ancak henüz kimse yoktu. Oturmuş Voyvodanın kazığı cinsinden fiyatlarla dolu olan menüyü incelerken ikinci bir grup geldi ki işte o an bütün dünyamın sarsıldığını inançlarımın parçalandığını anladım. Dünya üzerinde ki en güzel varlıklardan biri bizim masaya dahil oluyordu.

Ne olduğunu anlamadan olan olmuştu. Yanıma oturduğunda gözlerimi alamıyordum. Daha sonra garsonların getirdiği listeden şarkı seçerken ki muhabbetimiz. Şarkıları söylerken ara ara bakışlarımı yakalaması beni mutlu ediyordu. Gece daha sona ermeden gitmesi gerektiğinde gerçekten üzüldüm.

Sonuç itibariyle benim inançlarımı yıkan insandı o. İlk görüşte aşk diye ilk görüşte sevgi diye bir şey olduğuna inanmazdım. Ama şimdi üzerinden 24 saat gibi bir süre geçitği halde bile hala aklımdan hiç çıkmadığını düşününce sanırım böyle bir şey var. Sevmek ve sevilmek dünyanın gerçekten en güzel duygularından biri ama ilk görüşte sevgi… İşte o bambaşkaymış.

Biterken: Gökhan Kırdar – Anlarsın Ya

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: