İddia Ediyorum*

İddia ediyorum (hatta utanmadan iddia ediyorum*) çift olmak, bir sevgiliye sahip olmak lükstür. İnsanoğlu bu dünyaya yalnız gelir ve bu dünyadan yalnız gider. Ve bir çift olana kadar da yalnız olarak mutludur. Ancak bir çift oluştuğu anda insanoğlu buna kendini kolayca adapte eder ve bundan sonra tekrar yalnızlığa döndüğünde çift olduğu günlerini arar.

İşte bu nedenle çift olmak lükstür. Çünkü insanoğlu lükse kolay alışır ve o lüksten yoksun kaldığı anda aslında bunun lüks değil de ihtiyaç olduğunu hatta kazanılmış bir hak olduğunu iddia eder. Örneğin cep telefonları, onlar olmadan önce de bütün işler gayet sağlıklı yürüyordu, insanlar istedikleri noktalarda toplanabiliyorlar, görüşmelerini gerekirse ankesörlü telefonlar aracılığıyla yapabiliyorlardı. Oysa şimdi elimizden telefonlar alınsa sudan çıkmış balığa döneriz.

Peki sorarım size ayrılan bir sevgili de sürekli çift olmayı aramaz mı? O günlere hasret kalmaz mı, sudan çıkmış balığa dönmez mi? İşte bu nedenle çift olmak bir lükstür. Yalnızlık ise aslolandır.

Biterken : Mor ve Ötesi – Yaz Yaz Yaz
*Memo Tembelçizere sevgi ve saygılarla…(Utanmadan iddia ediyorum Memo Tembelçizerin şu sıralar Uykusuz dergisinde yayınladığı köşelerden birinin adıdır.)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: