Evdeki huzur mutluluk budur…

Yukarıdaki sözler ben ortaokuldayken bir firmanın reklamlarında kullandığı sözler. Yıllar geçtikçe insan mutluluğun huzurda olduğunu anlıyor. İnsan huzursuz olduğunda mutlu da olamıyor.

Bugün eve geldiğimde evde kimse yoktu, evde yalnızdım ve elimd okunacak bir Uykusuz vardı. Zaten biraz keyfime düşkün olduğumdan okumak için daha iyi bir ortam olamazdı. Televizyonun karşısına geçip Powerturk TV yi açtıktan sonra dergiyi elime aldım ayaklarımı uzattım ve sehpaya bir bardak içeceğimi koydum. Keyfim yerindeydi, huzur vardı ve mutluydum.

Kulağıma günümüzün popüler şarkıları gelirken elimde en sevdiğim dergilerden biri vardı ve onun dışında tamamen sessizlik, tamamen ben vardım. O anda elimdekilerin değerini bir kez daha anladım. Her ne kadar büyükler şimdikileri kıymet bilmeyen, değer bilmeyen insanlar olarak tanımlasalar da. Her geçen gün elimdekilerin değerini, kaybettiklerimin değerini daha iyi anlıyorum.

Bu değeri anladım ve şu anda bana bu fırsatları sunan aileme bir kez daha minnettar oldum. Şu anda bu fırsatları onlar bana sunuyorlardı ve gelecekte bir ailem olurse benim de aileme bu kadar güzel fırsatları sunmak için çalışacağım bir gerçekti.

Şu anda ise yapmam gereken tek şey benden tek beklenti kendime geleceğimi kurmamdı ki onun için de bana altyapıyı sağlayan yine ailemdi. Derslerin iyi olmasını, okulu asmamamı, aldığım işleri zamanında teslim etmemi istemelerinin kendileriyle ilgili hiç bir nedeni yoktu. Neden tamamen benim geleceğimi sağlam temeller üzerine kurmamdı. Bu nedenle kendilerine buradan bir kez daha teşekkürü borç biliyorum.

Umuyorum ki ilerleyen yıllarda onların bana sağladığı huzurlu, mutlu yuvayı ben de kendi kuracağım aile için sağlayabilirim.

Biterken : Eylem – Hayat (http://www.powerturk.com/2007/tikladinle.asp Powertürk Web Radyosu)

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: