Göçebe

Son günlerde bir göçebeyi andıran hayat yaşıyorum resmen. İtalyadan geldiğimden beri düzenli bir yaşama kavuşamadım. Bu zaten yazı yazma sıklığıma da gayet belirgin bir biçimde yansıdı.

Ama son bir haftamda bile sadece bir gece evde yatağımda uyudum. Şu anda da bir arkadaşımın evinde bir yandan final sınavlarına hazırlanırken bir yandan benim staj için gereken projemi tamamlıyoruz. Bundan önce başka bir staj görüşmesi için İstanbula gidip döndüm.

İtalyadan dönmenin benim için yerleşik hayata geçiş anlamına geleceğini zannederken yine sırtımda çantam ve eşyalarım sağda solda gezgin hayatı yaşamaya devam ediyorum. Biraz sıkıntılı bir durum aslında sıcak bir evin seni beklediğini bilerek yolda kaybedilen vakitten kazanmak ve arkadaşlarla beraber daha iyi çalışabilmek için gezgin hayatı yaşamak. Biraz daha iyi bir gelecek için sağda solda staj mülakatlarına oradan ders çalışmalarına koşmak.

Yine de erasmustan dönerken yolları özleyeceğimi düşünüyordum. Ancak gördüm ki yolları özlemem için hiç bir sebep yokmuş. Yolların içindeyim hala bitmeyen yolculuk devam ediyor. Kendimi sürekli “Şu iş bitsin rahat edeceğim.”, “filanca proje bitsin huzura kavuşacağım.” diye teselli etsem de sanırım mezuniyete kadar bu tempo böyle sürüp gidecek ve sonrasında da iş hayatında belki bundan biraz daha az yoğun ama daha stresli günler başlayacak.

Şu günlerin değerini bilmek ve bugünlerden keyif almak için elimden geleni yapıyorum aslında. Yine de keyif almaktan öte bir şeyler yapmam gerekiyor kendi geleceğim için. Onun için çabalamak da biraz yoruyor ve biliyorum ki zamanla daha da çok yoracak. Her şeye rağmen göçebe hayatımdan zevk alıyorum ve sene başında masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar almak arasında verdiğim kararın doğruluğu konusunda kendimi tebrik ediyorum.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: