Youtube Remote

Meraklısı bilir Youtube un yeniliklerini deneyebileceğiniz bir kısmı var. Adı testtube, adresi www.youtube.com/testtube buradan yeni arayüzü deneyebilir, geliştirdikleri teknolojiler görebilirsiniz. Bir göz atmaya değer.

Daha önce de youtube.com/disco yu kullanıyordum müzik dinlemek için fizy nin yanı sıra. Seçtiğiniz şarkı ya da şarkıcıya benzer müzikleir otomatik olarak listeye ekliyor ve çalıyordu. Şimdi Youtube Leanback diye bir hizmete başlamış. Fizy mood gibi tam ekranda videoları oynatıyor ve aramanıza benzer sonuçları listeye ekleyerek, güzel bir müzik deneyimi sunuyor. “Eee youtube remote diye başlık attın. Ayrı şeyler anlatıyorsun?” dediğinizi duyar gibiyim. Gelelim konuya…

Youtube Remote bir Android uygulaması, Leanback ile beraber çalışmak üzere programlanmış. Bu sayede youtube.com/leanback adresine bağlı olan bilgisayar/Internet TV yi uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

Bu sayede bilgisayarınız bir youtube televizyonuna, Android işletim sistemli cep telefonunuzda bir uzaktan kumandaya dönüşüyor. Önceki/sonraki video, ses açıp kısma, duraklatma devam etme düğmeleriyle Youtube videosu için gereken bütün fonksiyonlar elinizin altında. Ayrıca çalma listeleriniz, videolar arasında arama, arama sonuçlarından veya çalma listelerinizden anlık yeni bir çalma listesi oluşturma ve onu çalma gibi işlevleri de mevcut.

Geçtiğimiz günlerde FB durumumda yazdığım gibi yakın durulması gereken ve gelecek vaat eden bir teknoloji. Youtube Remote beta. Şimdilik tek gereksiniminiz bir Android telefon ve Youtube/Google hesabı.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: