Konser İzlenimleri

Geçtiğimiz Cuma akşamı Turkcell Kuruçeşme Arenadaki Leman Sam, Şevval Sam ve Şehnaz Sam konserine gittik, dört arkadaş. Öncelikle biraz ulaşımdan bahsedersem.

Staj yaptığım yer olan Turkcell Teknolojinin Kadıköy servisine binerek boğa heykelinde indim. Oradan Kadıköy Rıhtımda diğer arkadaşlarla buluşup atıştırdık ve ardından Dentur firmasının vapuruyla doğrudan Kadıköy – Kuruçeşme Arena güzergahına gittik. Konser/etkinlik olduğu zamanlar Dentur çeşitli iskelelerden doğrudan Kuruçeşme Arenaya servis yapıyor. Kadıköyden tek gidiş 5TL, diğer iskeleler de yakınlığa göre değişiyor. Dönüşte Taksime gidecektik ama taksi bulmakta ciddi sorun yaşadık. İstanbulun taksicileri biraz tok, -ya da aç mı demeli bilemedim- yakın mesafeye yolcu almıyor. Çok para getiren yolcuyu istiyor. (ki yakın mesafe dediğimiz yere 15TL taksi parası ödedik.)

Kuruçeşme Arena gerçekten güzel düzenlenmiş bir yer içinde çeşitli standlar cafe-bar tarzı bir kaç yer ve bir adet restaurant tarzı birim bulunuyor. Tribünlerin sahneye uzaklığı çok değil ama yine de ayakta sahne önü aldığımız iyi oldu. Hem en ucuzu hem de en yakını oydu 🙂

Gelelim konsere, konser bir slayt gösterisi ile başladı. Orada gördüm ki Şevval Samın tipi üç yaşındayken de aynıymış. “Bir insan hiç mi değişmez?” diye düşünmemek elde değil.

Ardından Sam ailesi sahnede yerini aldı. Doğrusu aile konserleri hoşuma gidiyor. Daha önce de apayrı bir Sam ailesinin konserine gitmiştim. (Dr. Hulusi Sam ve oğulları Anıl Sam ile Ozan Sam dan oluşan konser ekibinin adı da “Oğullarım” idi.) Bu tarz aile konserleri kesinlikle samimi oluyor ve izlemesi de dinlemesi de eğlenceli geçiyor.

Konserde bir de hiç görmediğimiz yönlerini gördük onların. Şevval Samın yaptığı üflemeli enstrüman taklitleriyle Zaz – Je Veux u söylemeleri gibi. Açıkçası Şehnaz Sam adını ben ilk defa duydum ama ilk defa duyduğuma da pişman oldum.

Müzik tarzı olarak ailenin biraz dışında kalıyor. Söylediği rock müzikler ve çaldığı bateri ile bizi -en azından beni- kendisine hayran bıraktı. Kendisine buradan bir teşekkürü borç biliyorum ve adını daha önce duymadığım için de özür diliyorum. Dinlemeye değer bir insan.

Konser genel olarak çok güzel geçti gerçekten. Kuruçeşme Arenanın bir güzelliği de denize nazır olması bu bazı fırsatçıların da işine geliyor. Konser sırasında kocaman pankartlarla reklam geçişleri yapan tekneler vardı. 🙂 Doğrusu güzel bir yöntem. Bundan sonra Kuruçeşme Arena’da sevdiğim birinin daha konseri olursa kaçırmamaya çalışırım çünkü ortam güzel, konser güzel. 🙂

Sonuç olarak konser gecesinden memnun kaldık, konser ise beklenenin üzerindeydi.

Join the Conversation

1 Comment

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: