Ballı Ihlamur

Bugün moralim fena biraz. Sağlığı bozduk. İki gün kadar önce evde üşüdüm biraz; ne yalan söylemeli tembellik de zor zanaat, kalkıp kombiyi artırmaya üşeniyor insan. Ama sonu kötü oldu sabahına boğaz ağrısı, burun akıntısı vurdu beni.

Ondan sonra dünü ıhlamur, çay, sıcak çikolata gibi ılık ve içimi yumuşak içeceklerle, portakal gibi C vitamini depolarıyla donattık ama nafile. Burun durmaz akar, bünye hapşırmaktan konuşamaz halde…

Bugün bari dedim öğleden sonra bir şirketin doktoruna uğrayayım da, haftasonu da İzmir yolculuğu var bari öncesinde ilaç milaç alırız biraz daha ayağa kalkarız. Malum cumartesi tam gün ayakta, pratik sınav yapılacak; hem de 8 saat yolun üzerine. E bu vücuda enerji lazım, vitamin lazım. Ona da yazık, nasıl bir sene geçiriyor.

Her neyse gittik doktora, anlattık derdimizi. “Boğaz ağrısı, baş ağrısı, burun akıntısı, hapşırık kısaca üşüttüm doktor hanım.” “Baş ağrını bir tarif et bakalım” demez mi. Dedim “böyle ense civarından zonk zonk vuruyor.” “Geç bakalım tansiyona bakalım.” dedi. Demez olaydı. Bana sorarsan yüksek değil 13’e 9,5 ama hanımefendi bundan sonra her gün takip edilmesi gerektiğini söyledi. Eh, biraz moral bozuldu tabi. Zaten baş ağrısı, burun akıntısı yetiyordu.

Bir de reçete yazdı. Pastil, okyanus suyu filan; arkadaş, bunlar bizim sigorta kapsamında değilmiş ki. Oradan da girdi mi bir 50TL para? Gel de moralini bozma.

Neyse sağlık yerine gelsin de. Moral de düzelir, çalışıp para da kazanılır. Zamanında Bosch “İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.” demiş. Ben bu durumda onu şöyle düzeltebilirim: “Sağlığımı kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.”

Artık yatma vakti doktor hanım uykuya dikkat dedi. Bundan sonra yok  artık öyle gece birlerde yatıp sabah altıda kalkmak.

Haydi iyi geceler.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: