Rittr Labs

Aşağı yukarı altı aydan uzun süredir Android telefon kullanıyorum, tabii bu arada onlarca uygulamayı indirip denedim. Kendim bir iki defa “Hello World” yazdım. Ancak hiç bir uygulamadan  blogumda bahsetmedim sanırım. Bugün bir geliştiriciden ve uygulamalarından bahsetmek istiyorum. İlk yüklediğim uygulamalardan biri olan Sit Ups’ın yapımcısı Rittr Labs ve onların Sit Ups dışındaki üç uygulaması daha bugünün konusu.

Arkadaşlarım bilir az biraz göbekli bir insanım, zaman zaman spor, şınav, mekik gibi düzensiz deneyimlerim oldu bu göbeği yok etmek için. İşte o dönemde sanırım PCnet dergisinde görmüştüm Sit Ups’ı. Sizi dilediğiniz 4 programdan birine sokarak programın sonunda 100,150,200 ya da 250 mekik çekmenizi sağlıyordu. 1 ay kadar kullandım sonra yeniden hayatımın düzeni kaçtı. Ama şunu gördüm ki gerçekten acı çektirmeden gelişme sağlıyordu. Her gün biraz daha fazla yaptığımı farkediyordum. O anda gördüm ki Rittr Labs’ın ürünlerini düzenli kullanarak spor olayını çözebilirdim. Yapımcıyı Android Market’te aradım ve o zaman için bir de Push Ups uygulaması olduğunu gördüm.

Push Ups uygulaması da şınav için destek olan ve program çıkartan bir uygulama idi. Hedefler 50,75,100 ve 125 şınav şeklindeydi. 15 gün kadar da mekik, şınav beraber uyguladım. Doğrusu farkı ben hissediyordum. Ve bu beni mutlu ediyordu. Geçtiğimiz günlerde staj ve part-time çalışma boyunca aldığım kiloları (yaklaşık 10 kg.) vermek, vücudumu yeniden şekle sokmak için şirkette spora başladım. Bunu da salona gitmediğim günler bu uygulamalarla desteklemenin yararlı olacağını düşündüm.

Markette tekrar bir arama yaptım. İki uygulama daha buldum bu sefer. Barfiks için Pull Ups ve şu sırt dik dizleri kırarak çökülüp kalkılan hareketi yaptıran Squats uygulamaları. Henüz evimde barfiks çalışabileceğim bir yer yok ancak diğer üç uygulamayı kullanmaya tekrar başladım bu sefer hedefim programları tamamlamak ve bunu da şirketin salonu ile desteklemek.

Amacım çok fit olmak, Kıvanç Tatlıtuğ veya biskolata erkeği vücuduna sahip olmak değil. Ama haftada 40 saat oturarak çalışan, evde oturarak dinlenen, dersi/tezi bilgisayar başında olan biri için azıcık hareket, biraz spor sağlık demek. Aksi hali ise çok kötü ve sağlıksız günleri getirecektir. Bu sebeple bu uygulamaları kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadığım için de öneriyorum. Android telefon/tablet sahiplerine öneririm.

Yanısıra uygulamalar antrenmanları gün aşırı önerse de dayanıklı olanların her gün yapmasında da bir sorun olmayacaktır. Çok ağır ve zorlayıcı bir şekilde gitmiyor çünkü adım adım artırıyor üzerinizdeki yükü.

Son olarak da uygulama linklerini paylaşıp yazımı bitiriyorum.

Push Ups:https://market.android.com/details?id=com.rittr.pushups
Sit Ups:https://market.android.com/details?id=com.rittr.situps
Pull Ups:https://market.android.com/details?id=com.rittr.squats
Squats: https://market.android.com/details?id=com.rittr.pullups

İyi çalışmalar, sağlıklı günler, yıllar…

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: