Blogum Yaşlanıyor

Merhaba,

Az önce blogum 4. yılını doldurdu. Bu 4 sene içinde acısıyla tatlısıyla pek çok şeyi buraya yazdım. İlk yazılarda bunu bir teknloji blogu olarak açmak istediğimi yazmıştım. Sonra işe duygular girdi, kişisel anılar yaşantılar derken… Karşınızda tamamen kişisel bir blog buldunuz.

Aradan geçen 4 yılda136 yazı yayınlamışım, biraz da taslaklar da var aslında. Yazılmaya başlanıp yarım kalmış öyküler, üzerinden zaman da geçince devamı gelmemiş, gelememiş. Yıllık 34 yazı, aylık da yaklaşık 3 yazı yapıyor. Blogu açarken ki hedefim olan her hafta bir yazıya ulaşamamışım, çok da uzak geçmemişim aslında. Bunun sebebi de zaman zaman verdiğim uzun yazma araları tabii. Bundan sonra daha düzenli yazmak istiyorum. Son zamanlarda yapıyorum da aslında bunu.

Peki bu 4 sene de ne oldu? Neler oldu?

  • Üniversitenin ilk senesinde açmıştım blogumu. Şimdi beşinci sınıftayım (Evet, uzatmaları oynuyorum.), umarım haziranda mezun olacağım bakalım.
  • Bir İtalya macerası oldu bir senelik. Gittik, eğlendik, okuduk, geldik.
  • Lise yıllarında başlamıştım programlamaya, onu ilerlettik haliyle üniversite ile beraber. HTML ile başlayan kod yazma, BASIC ile programlamaya oradan da blog ile paralel C, Java, Android, Php, SQL… diye uzadı gitti liste.
  • Hep hayalimdi pilot olmak, uçmak. Belki uçakların pilotu olamadım ama yamaç paraşütüne başladım; sırasıyla başlangıç pilotu, klüp pilotu, yardımcı eğitmen ve eğitmen oldum. Eğitmenliğe devam ediyorum. Sırada bir türlü fırsat bulamadığım tandem pilotluğu var.
  • Stajımı yaptım, ardından aynı firmadan part-time çalışma teklifi gelince kaldım orada. İzmir, İzmir onsuz olmaz derken; iş peşinde İstanbul’a yerleştik.
  • Blog’a yazdım ara ara, yeni sitemi açtım http://www.canburaktumer.com da, 62. yazısında yorum özelliğini açtım blogun.
  • Projeler yaptık, yazılımlar yazdık, siteler açtık kapattık, o işe giriştik, bu işin ucundan tuttuk, projeler hayal ettik, gerçekleştirdik, gerçekleştirmedik ama hep hayal ettik. Sonuç olarak bugün burada bu yazıyı yazıyorum memnuniyetle.

Ve bugün yine blogumda bir ilki yapacağım, ilk defa bir video yayınlacağım blogumda. Dilerim ki, bunun devamı videolu dersler ile gelir.

Ayrıca, bundan sonra blogumda geçmişten kalan yazıların da üzerinden geçmeye başlayacağım. Blogspottan, kendi wordpress tabanlı domain’ime geçtikten sonra eski yazılarda format bozukluğu oldu ve ben bir türlü düzenleme fırsatı bulamadım. Bundan sonra umarım onları toparlayacağım.

Dileğim bu blogun daha güncel, daha çok ziyaret edilen, daha şık tasarımlu bir bloga dönüşmesidir. Umarım 2012 dilediklerimi yapacak zamanı verir bana.

Şimdi sözünü verdiğim video ile bağlıyorum sözümü, buyrun blogumdaki ilk videoyu izleyelim/dinleyelim:

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: