TTech

Eh bir ay bittikten sonra iyi kötü gözlemlerimizi yazalım bizde. Blog tutan herkes şimdiye kadar yazısını çoktan yazdı da yazıların üzeri tozla kaplandı bile. Sıra artık bende.

Her şeyden önce çalışanına, insana değer verdiğini hissettiriyor Turkcell Teknoloji. Her soruna bir çözüm aranıyor. Çalışanının rahat etmesi sağlanıyor. Söz konusu stajyer olunca işler bir nebze değişiyor. Ancak onlara da hak vermek lazım bazı yerlerde. Bazı çalışanların stajyerleri hor gören tavırları ise sadece itici ve saçma olarak değerlendirilebilir. Neyse ki geneli böyle değil sadece küçük bir grup var. Biz stajyerleri hor görüp, neredeyse nefret eden. Genel kesim ise güler yüzlü ve yardım sever.

Gelelim geçen bir ayda neler yaptık konusuna. İlk üç gün  ben ve sınıf arkadaşlarım mezuniyet törenimiz sebebiyle izinliydik. Bu sebeple oryantasyon ve yazılım süreçleri eğitimine katılamadık ve haftanın son iki gününü departmanlarımızda takımımızla tanışıp, neler yaptıklarını ve neler yapacağımızı öğrenerek geçirdik.

Birinci hafta cuma günü bir ER diagram çizme görevi verildi bana. İlk ve ikinci hafta iş olarak sadece onunla uğraştım. Çünkü ikinci hafta çok yoğun bir eğitim süreci vardı. Intro to Oracle ve Intro to Java eğitimleri ikinci haftanın tamamını sabahtan akşama meşgul etti. Gerçi ben Intro to Java dan Gürcan Abi sayesinde muaf olduğum için şanslıydım.

Üçüncü hafta üzerinde çalıştığımız veritabanı için PL/SQL de script geliştirmeye başladım. İki haftalık deadlineı olan scripti iki gün içinde bitirince yenisine de başladım onun da üç hafta süresi var ki şu anki durum onun bu üç haftayı hak ettiği yönünde. 🙂

Sosyal yaşam kısmına gelirsek burası bir cennet diyebilirim. Sosyal yaşamı desteklemek ve çalışanı rahatlatmak için her ayrıntı düşünülmüş gerçekten. Bugünlük bu kadar belki ileride yeni yazılarda gelir bu konuda.

İyi geceler.

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Get started
%d bloggers like this: